Press "Enter" to skip to content

9 способів як повірити в себе

“Коли ти думаєш, що можеш, і коли думаєш, що не можеш – в обох випадках ти правий.” (с) Генрі Форд.

Чому ти не впевнений в собі? Боїшся попросити надбавки на роботі або підійти до красуні за барною стійкою. Я знаю, чому так сталося. Невпевненість у собі – це завжди наслідок твого:

 • виховання;
 • оточення;
 • обмежень.

Тобі з дитинства нав’язували, що тобі недоступні кращі речі в цьому житті. Чи то машини, подорожі або гроші. Це для інших, для великих, для якихось небожителів. Але не для тебе.

як повірити в себе

Саме тому все, що ти маєш зараз, – це наслідок обмежень в твоїй голові прийнятих тобою рішень. Ти не прагнеш вгору і забуваєш про головне: Твоя стеля – це чиясь підлога.

І твоя самооцінка – це набір твоїх же переконань. Якщо ти читаєш цю статтю, значить, звик мислити обмежено. Так думати, що не можеш домогтися бажаного і піднятися на висоти, які привертають тебе. Ти звик так думати, і тільки це не дає тобі туди забратися.

9 способів повірити в себе:

 1. Не порівнюй себе з іншими.
 2. Не критикуй себе.
 3. Став перед собою цілі.
 4. Щоденні перемоги.
 5. Твоє оточення.
 6. Спорт і єдиноборства.
 7. Жіноче товариство.
 8. Віра в себе.
 9. Афірмації і візуалізації.

1. Не порівнюй себе з іншими.

Порівнюючи себе з кимось і розмірковуючи, що він краще за тебе, ти тільки ще більше занижуєш свою самооцінку.

Ти можеш думати, що у мужика, який ходить з тобою в зал, більше біцепс, і засмучуватися. Ти можеш розуміти, що у сусіда по офісу вище зарплата і дорожче стілець, і розчаровуватися. А усвідомлення, що друг дитинства одружився на дівчині твоєї мрії, взагалі вжене тебе в депресію. Завжди буде хтось кращий за тебе. Завжди.

Що робити? Порівнюй не себе з іншими, а зі старою версією самого себе. Дивись, як ти змінився в порівнянні з минулим собою. Пишайся, що ти досяг успіху, який запланував.

Те, що хтось краще співає ніж ти, не повинно тебе хвилювати і псувати тобі самооцінку. Зосередься на свох талантах і сильних сторонах. Може, ти, зате знаєш більше мов, ніж він. Або у тебе з дитинства схильність до математики, а він не може навіть правильно порахувати здачу в магазині техніки. Зате співає.

Розвивай те, що в тебе виходить. Розкачуй ще більше свої потужні якості!

2. Не критикуй себе.

Коли ти критикуєш, ти ж сам поливаєш себе негативом. Псуєш собі настрій і втрачаєш віру в себе.

Що робити? Прийми своє становище за точку А. Точку відправлення. Наприклад, ти важиш 100кг. Замість того, щоб нити і колупати себе, скажи собі, що з цього починається твій шлях.

Не мирися з цим положенням, не приймай його, як належне, або те, що не можна змінити. Можна! А тому признач собі точку Б – 80 кг через три місяці. Це буде твоєю метою і першою вершиною, на яку ти заберешся.

3. Став перед собою цілі.

Це буде твоя точка Б. Те, що тобі хочеться. Те, чого ти вирішив домогтися. І доб’єшся.

Тільки твоя мета, а не нав’язана кимось. Не гарний голос і не цицяста блондинка, які модні, але не дуже подобаються тобі. Не нова посада, від якої тобі на душі тоскно.

А те, що тобі хочеться. І більше нікому, нікого не слухай! 80 кг, і плювати, що будуть говорити інші.

4. Щоденні перемоги.

Скинути вагу – це непроста мета, і її домогтися складно. Ти будеш скрипіти і обливатися потом. Думати, що результату немає, і опускати руки від втоми і розчарування.

Що робити? Розбий мету на частини так, щоб ти міг відстежувати результати. Зрозуміло, що завтра ти не заробиш мільйон і не будеш важити 80кг, якщо вчора важив 100. Але ти можеш простежити, що схуд за тиждень на пару кг, і порадіти.

Будуй собі план на день і пишайся собою, коли повністю виконав його.

Встиг і на роботу, і на зустріч, і в зал забіг по дорозі додому. Став на ваги і побачив, що цифра зменшується.

Це буде надихати і спонукати тебе рухатися далі.

5. Твоє оточення.

Прибери зі свого товариства всіх негативних людей. Всіх, хто критикує тебе, не вірить в тебе або тягне тебе вниз. Всіх, хто не розвиває тебе і не підштовхує вгору, до твоєї мети.

Обзаведися навколо себе тими, хто краще за тебе. Хто вже знаходиться там, куди ти прагнеш. Хто вже сильно схуд і розповість тобі, як швидше це зробити. Хто буде підстьобувати тебе і підбадьорювати, щоб ти не здавався.

Формуй навколо себе суспільство мотивації та підтримки, яка допоможе тобі досягти мети безболісніше і витратити на це менше ресурсів. Тому що вони знають, як це зробити.

6. Спорт і єдиноборства.

В качалці або залі для єдиноборств у тебе буде вироблятися тестостерон – чоловічий гормон. І багато! Його бурління в твоїй крові тільки ще сильніше підстьобне твої чоловічі якості! Тобі захочеться рвати вперед більше і більше!

Єдиноборства дисциплінують, і у тебе виробляються чоловічі якості, яких у тебе могло і не бути:

 • не боятися бити людей;
 • не боятися отримувати по морді.

Там з тебе виб’ють всю дурь, яка накопичилася в тобі. Все лайно, що ти носиш з собою все життя! Знищать твого внутрішнього мамія або домашнього котика, який засів у глибині твоєї свідомості.

7. Жіноче товариство.

Жінки дуже надихають чоловіків! Вони часто є прихованою причиною всіх реальних звершень. Бо навіщо тобі крута тачка, якщо в неї не посадити розкішну брюнетку? Навіщо кам’яний прес, якщо їм ніхто не буде насолоджуватися і захоплюватися? Навіщо бабло, якщо ти його будеш витрачати на самоті?

Поруч з тобою повинна бути гідна жінка, яка знає, як підняти твою самооцінку і зробити тебе впевненішим у собі. Хто буде мотивувати тебе і стане для тебе справжньою музою.

Якщо ж ти не готовий до відносин, то оточи себе красивими жінками. Заради їх суспільства і визнання тобі буде хотітися домагатися більшого.

8. Віра в себе.

Я завжди повторюю: якщо ти сам не віриш, то ніхто в тебе не повірить.

Такий забитий і нікчемний ти нікому не потрібен. Таким жінки не дають. Таких не беруть на хорошу роботу підприємці. За таких гідні панянки не виходять заміж.

Без віри в себе ти нічого не доб’єшся. Це основа твого успіху.

9. Афірмації і візуалізації.

Афірмації – це самонавіювання з позитивним настроєм, які допоможуть тобі повірити в себе. Наприклад, такі:

 • я можу.
 • я вартий.
 • я перемагаю.
 • я – кращий.

Переконуй себе в цих думках, вір у них. І ти помітиш, що твої плечі розправилися, а хода стала впевненіше і ширше.

Також використовуй візуалізації. Уявляй себе такого, яким ти хочеш стати. Яким ти збираєшся бути через пару років чи чого ти досягнеш в цей час.

У тебе повинна бути картинка в голові, твоя точка Б, до якої ти йдеш. Візуалізуй все настільки яскраво, щоб на питання «Чого ти хочеш?» ти зміг дати чітку і ясну відповідь.

Бонусні лайфхаки:

 • Постав на заставки на телефон і робочий стіл те, чого тобі хочеться. Круту тачку або чоловіка, у якого така фігура, про яку ти мрієш. І дивися на них кожен день.
 • Якщо хочеш тачку, іди в дорогий салон і замов там тест-драйв машини, яка тобі сподобається. Нікого не бійся і не соромся. Прокотися на тачці своєї мрії і повноцінно відчуй те, що в тебе буде, коли ти досягнеш своїх цілей.
 • Дивись фільми, де є образи тих чоловіків, на кого ти хочеш бути схожим. Рівняйся на них, моделюй їх поведінку. Фільми будуть надихати тебе рухатися вперед.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code