Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Психологія сімейних відносин

Багато молодих пар розлучаються після року спільного життя, тому що так і не навчилися слухати і чути один одного. Шукати компроміси, бути гнучкими, йти на поступки, по-дорослому вирішувати проблеми. Вони не готові до того, що у відносинах може настати криза.

Безглуздо думати, що штамп у паспорті прибере труднощі і перешкоди у сімейних відносинах.

Що робити, щоб зберегти нормальні сімейні відносини? Саме про це я розповім в цій статті. Про психологію сімейних відносин.

Принципи психології сімейних відносин:

 • Новий статус.
 • Головна мета сімейного життя.
 • Сім’я – це два дорослих людини.
 • Основні функції сім’ї.
 • Значення сексу в сімейному житті.
 • У чому відмінність ролі чоловіка і дружини в шлюбі.
 • Роль дітей у сімейному житті.
 • Глава сім’ї.

1. Новий статус.

До шлюбу деякі пари живуть разом, тому розумій, що дівчина не буде виглядати так само, як побаченнях.

Коли ти бачиш її кілька разів в тиждень, вона завжди красиво одягнена, нафарбована, в хорошому настрої. Коли люди починають жити разом, часто вони виявляються не готовими до того, що їх партнер – жива людина.

Твоя дівчина може хворіти, у неї може бути поганий настрій. Вдома вона буде ходити в смішний піжамі і бігудях. Якщо тебе бентежить те, що готує тобі шлюб, можуть початися проблеми.

Ти повинен бути готовий до того, що почнуть проявлятися ті речі, які раніше були приховані. Твоя дівчина не повинна фарбуватися кожен день тільки для того, щоб догодити тобі. Вона не завжди повинна бути стриманою і мудрою.

Ти теж не завжди виглядаєш на всі сто. А ще хропеш. А вона все одно тебе любить.

2. Головна мета сімейного життя.

Практично ніхто не задається таким питанням до весілля. Бути разом – це не мета. Це бажання, потреба.

Метою не може бути народження дітей. Діти виростуть і залишать вас, тоді виходить, що і шлюб більше не потрібен?

Чи запитував ти себе, для чого хочеш одружитися на цій жінці? Чому тобі так важливо зробити це? Чому тобі недостатньо просто жити разом?

До тих пір, поки ти не з’ясуєш для себе головну мету сімейного життя, ти не зможеш зрозуміти, наскільки підходить тобі твоя дівчина. Поки ти сам не знаєш, чого ти хочеш, ти не зможеш зрозуміти, якими якостями повинен володіти твій ідеальний партнер.

3. Сім’я – це два дорослих людини.

Потрібно пам’ятати про те, що справжню сім’ю) можуть створити виключно два дорослих і незалежних людини.

Якщо ти розумієш, що дівчина з будь-якого приводу біжить радитися до мами, хіба вона зможе будувати сім’ю? Вона і своє життя без підказок не може побудувати. Дівчина вибирає для себе модель поведінки маленької дівчинки, яка не готова до дорослого і самостійного життя.

Залежність від батьків, що зруйнувало дуже багато шлюби.

Хочеш спілкуватися з дівчиною на одній мові? Хочеш її розуміти?

Скачай «Жіночо-чоловічий розмовник».

Прочитавши його, ти:

— розберешся, що твориться у дівчини в голові, що нею рухає,

— чого хоче дівчина насправді

— і головне, ЯК з нею треба спілкуватися, щоб вона розуміла тебе, а ти її

Скачати жіночо-чоловічий розмовник

4. Основні функції сім’ї.

Любов – потреба кожної людини. І найлегше її реалізувати в сім’ї. Але, щоб шлюб був успішним, потрібно пам’ятати та інші потреби.

Які ж основні функції у сім’ї?

Наприклад, матеріальна потреба. Якщо грошей не вистачає на найважливіші і базові речі, в парі починаються проблеми.

Ще одна функція сім’ї – це ведення спільного побуту і господарства. Так, це зараз тобі здається абсурдним. Але коли твоя дружина два тижні буде відмовлятися від сексу з-за того, що ти не полагодив шафка, ти по-іншому поставишся до цього питання.

І ще одна не менш значуща функція сім’ї – це емоційна підтримка і спілкування. Намагайся бути опорою для своєї дружини, вислуховуй її проблеми та залишайся з нею якомога більше часу.

5. Значення сексу в сімейному житті.

Буває так, що після вступу в шлюб починаються проблеми в сексуальному житті.

Раніше це було в новинку, інтригуюче. Зараз ти бачиш дружину в халаті будинку, без зачіски і в поганому настрої.

Проблема в тому, що ти ще не перебудувався, не зрозумів, що тепер все буде по-іншому. З-за цього стресу секс може пропасти. До такого стану доводити не можна, тому що наступним кроком буде зрада.

Ти повинен відверто поговорити зі своєю дружиною. Можливо, ти скажеш, що не влаштовує тебе. Вона висловить свої претензії. Говорити про секс і обговорювати проблеми такого роду – це нормально. Не нормально перебувати у шлюбі і не займатися сексом.

6. У чому відмінність ролі чоловіка і дружини в шлюбі.

Дуже важливо правильно розподілити ролі в сім’ї. Чоловік – це здобувач, а жінка – берегиня вогнища. За стільки століть нічого не змінилося.

Звичайно, не потрібно все сприймати буквально. Але загальні тенденції залишилися ті ж. У кожного в сім’ї є своя зона відповідальності.

Як тільки жінка почне керувати, заробляти гроші і приймати всі важливі рішення, можна вважати, що шлюбу прийшов кінець. Як і твоїм яйцям.

Точно так само й чоловік не повинен сидіти вдома. Це розслабить його, а дружина перестане бачити в ньому людини, на якого можна покластися. Дотримуватися баланс – одне з головних правил.

7. Роль дітей у сімейному житті.

Коли у вас з’являються діти, то у відносинах може початися нова криза, про який ти навіть не здогадуєшся.

Наприклад, твоя дружина може весь свій вільний час приділяти дитині, обділяючи тебе увагою. Таке часто буває в молодих сім’ях. А тобі хочеться ласки, підтримки та турботи. І ти можеш почати шукати це на стороні.

Зради з появою дитини – поширена практика, за якої не зруйнувалася одна сім’я.

Потрібно зрозуміти, що ви один для одного завжди повинні бути на першому місці. Вам потрібно час, який ви можете провести удвох. Що секс не повинен пропадати з відносин, коли в будинку з’являється дитина.

Тому няня – це завжди хороший вихід.

8. Глава сім’ї.

Перший рік – найвідповідальніший для молодої сім’ї. Іноді дружина хоче зробити для чоловіка все, йде на поступки, у всьому приймає його бік і не перечить. Але іноді це може призвести до серйозних наслідків.

Вона настільки сильно хоче догодити, що починає робити все сама, аби йому було добре. Перестає бути дружиною і виконує функції мами. А він звикає не брати на себе відповідальність, не приймати ніяких рішень і просто плисти за течією.

Ти повинен привчити дружину до того, що нормально, коли вона звертається до тебе за порадою, розповідає про свої проблеми і просить допомогти в них розібратися. Родина — складна робота

Хочеш дізнатися, як жіноче «НІ» перетворити в жіноче «ТАК»?

Зареєструйся на БЕЗКОШТОВНИЙ відеокурс і ти дізнаєшся:

— Причини, чому в тебе виникають труднощі з дівчиною

— 7 критичних помилок, які ти допускаєш при спілкуванні з дівчиною

— Мислення успішного чоловіка

Пройшовши цей курс,ти:

 1. Зрозумієш причини своїх проблем з дівчиною
 2. Почнеш мислити як успішний чоловік
 3. Дізнаєшся як підкорити дівчину, яка тобі дуже подобається.

Зареєструватися на курс

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code