Press "Enter" to skip to content

Саджанці Троянди Чайно-Гібридної – нове життя старих троянд

Однією з найстаріших груп троянд є чайні. Ніжні кольори, класична форма квітки, витончений аромат… Здається, час зупиняється, і ми чарівним чином опиняємося у Середньовічній Європі.

чайно-гибридные розы

Проте старі сорти потроху вироджуються і втрачають свої особливі ознаки. Щоб класика отримала нове життя, селекціонери постійно працюють над оновленням та покращенням вже існуючих сортів. Так на світ з’явилися чайно-гібридні троянди, які, до класичних, здобули ряд нових корисних властивостей. Саджанці Троянди Чайно-Гібридні в ЯскраваКлумба дивують надзвичайною кольоровою гамою. Хочеться купити всі!

Проте, варто зазначити, що саме ця група троянд вимагає до себе найбільше уваги. Починайте з придбання декількох кущиків, попрактикуйтеся у догляді за садовими красунями, а потім розширюйте свою колекцію.

Троянди чайно-гібридні – особливості виду

Всезнаючий інтернет не дає нам точної інформації, коли і де з’явилися на світ перші сорти чайно-гібридних троянд. Одні дописи відсилають нас до далекого XIX століття, інші – до другої половини XX. Проте всі погоджуються з тим що чайно-гібридні сорти були виведені шляхом схрещування традиційних чайних троянд (вірніше, деяких сортів з Китаю) та ремонтантних (також гібридних рослин). Від класичних чайних нові сорти отримали прекрасні поодинокі квіти на ошатних пірамідальних кущах, практично безперервне цвітіння протягом усієї теплої пори та вишуканий аромат. Від ремонтантних – зимостійкість та хорошу опірність до більшості хвороб.

Чайно-гібридні троянди розділяють на дві великі групи:

  • середньорослі (до 80 см),
  • високорослі (до 1 м та вищі).

Низькорослих рослин у цій групі немає. Кущі компактні, можуть бути пірамідальної або дещо розлогої форми. Рідко коли ширина куща буде більшою, ніж 60 см.

На потужних жорстких квітконосах виростає одна – максимум 3 квітки, але які! З величиною до 18 см та кількістю пелюсток від 30 до 100 та більше, ці красуні здатні звести з розуму не одного палкого прихильника троянд. До переліку позитивних особливостей можна віднести ніжний парфумований аромат та відсутність колючок у більшості сортів.

Саджанці чайно-гібридних троянд – особливості вирощування

Для того, щоб трояндові кущі тішили вас своє красою, треба трохи постаратися. Для них має значення

  • місце посадки,
  • властивості грунту,
  • правильний полив,
  • регулярне підживлення,
  • грамотна обрізка,
  • підготовка до зими.

Щоб досягти максимального декоративного ефекту ніколи не садіть троянди у тіні та на пекучому сонці. У першому випадку ви не отримаєте квітів бажаної величини, у другому – страждатиме зовнішній вигляд куща. Легка ажурна напівтінь – ідеальна умова для відмінного росту та цвітіння.

Важливим також є склад грунту. Він має бути близьким до нейтрального, легкий, добре дренований. І ніякого застою води!

Троянди поливають при потребі, заливати їх водою про всяк випадок категорично не можна. Правильний полив – тільки під корінь.

Особливо важливим для саджанців чайно-гібридних сортів є регулярне підживлення кущів. Не секрет, що троянди можна взагалі не підживлювати. Але при цьому ви ніколи не отримаєте потужного цвітіння, насичених кольорів пелюсток та листя, ще й ризикуєте тим, що сортові якості можуть потроху виродитися. Для чого ж тоді тримати таку троянду у саду?

Важливою умовою гарного вигляду є правильна обрізка. Чайно-гібридні сорти рекомендують обрізати до трьох разів на рік, адже, крім квітів, декоративними є й самі кущі.

Рослини зазвичай непогано переносять наші зими. Проте у перші роки життя та особливо холодні періоди все ж рекомендується легке укриття.

Саджанці чайно-гібридних троянд у ландшафті саду

Дана група квітів може похвалитися найбільшою кольоровою гамою серед усіх видів троянд. Крім того, вона дає потужне та практично безперервне цвітіння з початку літа і до осені. Ви не пошкодуєте часу, витраченого на догляд за красунями, коли побачите результат.

Проте є один нюанс. Існують чайно-гібридні троянди, які вирощують спеціально на зріз. Квіти у них просто приголомшливі, проте кущ не має особливих декоративних якостей. Висаджуйте їх на другому плані, щоб замаскувати нижні гілки. Тоді весь акцент припаде на квіти. Для цього при купівлі обов’язково прочитайте усі рекомендації.

Інших особливих зауважень щодо використання троянд у ландшафтному дизайні немає. Вони будуть відмінно виглядати у солітерних посадках, як яскравий акцент на галявині чи біля будівель. У групових посадках реально створити будь-яку кольорову композицію, адже квіти троянд цієї групи мають забарвлення від білого до майже чорного. Рожеві, пастельні, жовті, помаранчеві, блакитні, різноманітний біколор – ніщо не в змозі стримати вашу фантазію у поєднанні кольорів та відтінків.

Троянди також гармонійно поєднуються з більшістю інших садових рослин.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code