Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Як не постраждати від канцерогенів і вберегтися від раку

Багато хто неодноразово чули про канцерогени та їх здатності викликати злоякісні пухлини. Не так давно вчені зробили гнітюче заяву – канцерогенним може бути навіть м’ясо і страви з нього. Можна себе убезпечити? Читайте далі.

Представники науки з різних країн виділили 110 факторів про канцерогенних речовин, які можуть бути небезпечні для людей. До числа канцерогенів увійшли такі компоненти їх поєднання: кадмій, миш’як, бензол, ароматичні полицикличные вуглеводні, бензопірен, сигаретний дим, хромові з’єднання.Також до списку увійшли деякі гормони, хіміопрепарати для боротьби з раком, в надмірній кількості ультрафіолетове і рентгенівське випромінювання, радіація; а не так давно під підозру дослідників потрапив змінний струм (50 – 60 Гц), тому перебувати біля високовольтних кабелів та ліній електропередачі шкідливо. Відстань повинна бути більше 150 метрів.

Принесе шкоду яскраве освітлення міст вночі, а також виробництва, що використовують шкідливі компоненти.

Згідно зі статистикою, канцерогенний ефект надає тютюновий дим. Близько 33% ракових пухлин пов’язують саме з ним.

Такі ж негативні наслідки може викликати неправильне харчування. А саме – вживання смаженого м’яса, приготованого на сковороді і на вугіллі (шашлик) з апетитною і хрусткою скоринкою, ковбас, шинки, копченості продуктів з шкідливими харчовими добавками і консервантами.Незадовільна екологія, за даними вчених, провокує рак в 5-7%.

Але не все так погано як може здатися на перший погляд – вихід є!

Правильне харчування нейтралізує вплив канцерогенних речовин

Протидія канцерогенів є – перш за все, потрібно правильно харчуватися.

Як відомо, копчені, смажені продукти, а також їжа, приготована на вже використаний соняшниковій олії, здатна провокувати розвиток пухлин. Для прикладу, канцерогенів в одній банку консервованих шпротів достатньо, щоб викликати рак у гризуна. Таку їжу людям можна їсти лише зрідка.

Почавши правильно харчуватися, можна урізноманітнити способи приготування їжі

Науковці небезпідставно вважають, що в боротьбі з канцерогенними речовинами допоможе правильне харчування. Це безпечний для здоров’я і економний по грошах спосіб уберегти себе від смертельного захворювання.

— М’ясо краще не смажити, а пекти, смажити або варити. Особливо небезпечно для здоров’я м’ясо, приготоване на вогні або вугіллі.

— В якості гарніру не захоплюйся смаженою картоплею. Його можна відварити або чергувати з кашами.Менше споживай жирів, так як вони стимулюють канцерогени.

— Високий вміст канцерогенів присутня в м’ясних копченостях, м’ясних консервах і ковбасних виробах.— Поширений шлях потрапляння канцерогенних нітритів в організм у вигляді харчових добавок. Нітрити застосовуються у вигляді консервантів і вже давно використовуються для збереження м’ясних продуктів. І хоча у наш час всім добре відомо про їх онкологічної небезпеки, добавки нітритів, найчастіше нітриту натрію, який широко використовують для приготування м’ясних консервів, ковбас і шинок.— Якщо страва може містити канцерогени, нейтралізуй їх зеленим чаєм, салатами, буряками, помідорами, бруквою або капустою.


— Намагайся робити з овочів не тільки салати, але і гарніри.

— Рівень впливу шкідливих речовин залежить ще й від віку. Тому після 40 років людям не радять працювати на виробництвах, пов’язаних з азбестом і підвищеним рівнем радіації.

— Завдати шкоди можуть лікарські засоби з естрогеноподібним ефектом. У групі ризику, перш за все, люди похилого віку.

Важливо враховувати, що ступінь впливу канцерогенів багато в чому залежить від дозування та тривалості впливу. Однак існують нитрозосоединения, здатні викликати злоякісні пухлини навіть після однократного контакту. Таке дослідження було проведено на гризунах. Через півроку після контакту з агресивними сполуками у них були виявлені ракові утворення.

Більшість інших канцерогенних компонентів викликає рак внаслідок регулярного і тривалого впливу. Процес розвитку раку також тривалий і нерідко незворотний.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code