Press "Enter" to skip to content

Як помиритися з дружиною

Як би ми не старалися, сварок і конфліктів не уникнути. І чим ближче точок дотику, тим більше приводів для сварки. І потрібно вміти помиритися з дружиною.

Кажуть, «милі сваряться – тільки тішаться». Однак далеко не рідкість, коли від цього руйнуються шлюби, якщо ви не вмієте миритися.

як краще помиритися з дружиною

Як запобігти конфліктам?

 1. Вивчи її мову любові.
 2. Навчися вибачатися.
 3. Навчися приймати вибачення.
 4. Постійно спілкуйтеся.

Найкраще – Не доводити до того, щоб довелося миритися.

Шлюб – це самі неоднозначні і складні стосунки в твоєму житті. Дружина – людина, яка знаходиться поруч під час зльотів і падінь, яка намагється закривати очі на твої «косяки» і підбадьорювати тебе.

Навіть якщо дійшло до того, що ти замислювався про розлучення, ще не все втрачено. Такі думки приходять в голову дуже багатьом. Але є можливість повернути відносини у фазу, коли вони були сповнені романтики, легкості і гармонії.

Що робити?

1. Вивчи її мову любові.

У тебе траплялося, що дружина просила нагадати їй про те, що ти її любиш? Багато жінок так роблять. А чоловіки дивуються, хіба і так незрозуміло?

Вона «зчитує» любов по своїм вчинкам і поведінці. Їй недостатньо просто знати. Яким вчинкам?

Це можуть бути подарунки, знаки уваги, наприклад кава в ліжко, навіть фізичний контакт.

Поспостерігай за своєю дружиною. Напевно ти можеш згадати, після яких моментів вона особливо добра з тобою. Візьми на замітку і роби так частіше.

2. Навчися вибачатися.

Зовсім уникнути неприємних ситуацій, звичайно, неможливо.

Сказати «вибач» буває недостатньо. Жінки дуже чутливі до такого поняття, як щирість. Навіть якщо ти вибачишся десять разів, це не може призвести ні до якого результату.

Їй важливо знати, що ти зрозумів, чому вона на тебе гнівається, чи усвідомив ти провину, зробив висновки і щиро попросив вибачення.

Постарайся з’ясувати, що саме її зачепило. Підійди до неї, подивися в очі і скажи, що усвідомив свою провину, розумієш її і постараєшся не допустити подібних ситуацій у майбутньому.

Це подіє набагато краще, ніж просте «Вибач».

3. Навчися приймати вибачення.

Зізнайся: ти відчував насолоду від того, що дружина перед тобою вибачається. Приємно розуміти, що ти був правий. І в твоїй владі це вибачення прийняти або ні.

Якщо ти впевнений у собі, то не будеш користуватися такими ситуаціями.

Якщо вона з щирістю попросила вибачення, не потрібно грати на її почуттях і користуватися вразливим становищем. Не треба тикати її в помилку. Вона все зрозуміла і постарається над собою працювати.

Краще взяти її вибачення і забути про сварку.

4. Постійно спілкуйтеся.

На спілкуванні, любові й довірі будуються подружні стосунки. Але після кількох років у шлюбі люди починають забувати про те, що таке говорити один з одним.

Згадай, як в той період, коли ви тільки починали зустрічатися, ви не могли наговоритися. Ви обговорювали все на світі.

Зараз здається, що говорити особливо немає про що. Обговорили роботу, домашні справи, шоу по телевізору, і все.

При цьому, саме після декількох років шлюбу спілкування стає ще важливішим. Постарайся дізнатися її краще, це допоможе уникнути левової частки сварок.

Як миритися?

 1. З’ясуй, що відбувається.
 2. Дай їй час і простір.
 3. Говори відверто.
 4. Вислови своє бачення.
 5. Почни лагодити “поломку”.
 6. Поговори про майбутнє.

Всі ці поради іноді або пролітають повз вуха, або просто ігноруються. Тому сварки трапляються. І такі, що їх наслідків вже не уникнути.

Головне вчасно усвідомити, що конфлікт стався, і його терміново потрібно виправляти. Що ж робити, щоб припинити сварку?

Намагайся знайти компроміс, йди на поступки, дивись на вас, як на команду.

1. З’ясуй, що відбувається.

Ти і так все розумієш: ви посварилися. Але це лише наслідок того, що вже сталося.

Тобі потрібно зрозуміти причину. Вона не могла образитися на тебе просто так. Сталося щось, що тепер не дає їй спокійно розмовляти з тобою.

У цей момент вона чекає від тебе, щоб ти з нею поговорив і з’ясував всі подробиці. Навіть якщо вона показує, що говорити не хоче. Хоче. Постарайся дізнатися в неї, що саме її образило. Поясни, що це для тебе важливо.

Не намагайся захистити себе. Не час виправдовуватися, це ще більше її розлютить. Пересиль своє бажання довести, що ти правий, і вислухай її.

2. Дай їй час і простір.

Якщо після декількох спроб схилити її до обговорення проблеми вона продовжує ігнорувати тебе, відпусти.

Якщо вона сильно ображена, цілком ймовірно, їй просто потрібен час, щоб відійти. Так вже влаштована людська психіка. Їй спочатку треба побороти внутрішній гнів. А, може, вона не хоче на емоціях наговорити чогось, про що потім буде шкодувати.

Надай їй свободу. Нехай побуде наодинці, видихне, а потім сама почне з тобою говорити.

3. Кажи відверто.

Швидше за все буде велика спокуса спробувати «спустити все на гальмах».

Тут є дві небезпеки. По-перше, цим ти можеш викликати ще більший гнів дружини. Вона подумає, що її проблеми тебе не хвилюють, і ти не хочеш зробити ніяких висновків зі своєї поведінки.

По-друге, навіть якщо вона погодиться все тут же забути, сам конфлікт насправді не буде вичерпаний.

Якщо ти дійсно хочеш помиритися з дружиною, потрібно з’ясувати всі подробиці події. Спробуй її розговорити, став як можна більше питань, довідайся всі нюанси.

Так ти покажеш, що тобі не все одно, і ти дійсно переживаєш.

4. Вислови своє бачення.

Обговорюючи з нею сварку і вислухавши її бік, запропонуй послухати і твої аргумент. Якщо вона хоче піти з тобою на примирення, їй буде важливо і цікаво, що ти про все це думаєш. Їй теж не хочеться, щоб це повторилося.

При цьому варто бути обережним. Переконайся, що ти:

 • не намагаєшся вигородити себе або виправдати те, що ти зробив;
 • не говориш їй, що вона засмучується через дрібниці;
 • не звинувачуєш її в тому, що вона надмірно емоційна;
 • знову не разпалюєш сварку;
 • не виправдовуєшся.

5. Почни лагодити “поломку”.

Як тільки всі аргументи вислухали, приступай до примирення. Перший крок – щире вибачення. Навіть якщо ти вважаєш, що образив її не навмисно.

Подивися їй в очі і скажи, що тобі дійсно шкода, що так сталося.

Переконай її в тому, що ти розумієш причину її образи. Розумієш, чому вона засмучена. Скажи, що розкаюєшся і постараєшся надалі так не робити.

Якщо все зроблено від щирого серця, сварка залишиться в минулому.

6. Поговори про майбутнє.

Як тільки ти зрозумів, що ви помирилися, настав час поговорити про майбутнє. Якщо у тебе є пропозиції для неї, наприклад, як вона могла б вести себе в аналогічних ситуаціях в наступний раз, розкажи їй про них. Якщо вона погодиться, то це буде дуже добре для вас обох.

Пари, які по-справжньому хочуть зберегти свої відносини, намагаються вирішувати проблеми, а не забувати про них. А для цього вони вчаться брати відповідальність за свої вчинки і прощати один одного.

Що робити після?

Здавалося б, все вирішено, конфлікт вичерпано. Але як зробити так, щоб не розгорівся новий конфлікт?

Потрібно бути максимально спокійним. Є ймовірність, що поки ти намагаєшся заспокоїти дружину, вона буде здійснювати різні спроби, щоб тебе розізлити. Це зовсім не означає, що вона робить це навмисно. Просто розумом вона з тобою помирилася, але емоції продовжують вирувати.

Найгірше, що можна зробити, – продовжувати втручатися у сварки і намагатися їх виграти.

Потрібно навчитися стримувати себе щодо дрібниць. З часом це увійде в звичку.

Наступного разу, коли ти задасишся питанням «Як помиритися з дружиною», згадай про правила, які прочитав в моїй статті.

Постарайся ретельно слідувати кожному з них, не кидайся в емоції. Заспокойся і дозволь їй висловити все, що у неї накопичилося. Зрозумій її аргументи, зроби висновки і дай їй зрозуміти, що ти все усвідомив і спробуєш так не робити.

Зроби власні висновки, поспостерігай за собою й надалі роби все можливе, щоб запобігати сваркам.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code