Press "Enter" to skip to content

Користь мідій і секрети їх приготування

На відміну від устриці, мідії їдять круглий рік. Особливо в нашій країні, куди цей чудовий морепродукт надходить в основному замороженим. Головне – навчитися вибирати якісні мідії і вміти їх готувати. А зробити з молюска можна все що завгодно – легкі салати, смачну пасту, суфле, суп або різотто.

Мідії цінують за…

Мідії гарні як для жінок, так і для їхніх супутників життя. Перші цінують їх за надзвичайну низьку калорійність: якщо шматок свинини або баранини вагою 100 г в середньому тягне на 250-300 ккал, м’ясо молюска дає 50 ккал (навіть у креветок калорійність вище і становить близько 80 ккал). Тому можна сміливо насолоджуватися гарним смаком і ніжною консистенцією мідії і не боятися зіпсувати свою фігуру. Для чоловіків цей морепродукт теж неймовірно корисний і є справжнім афродизіаком.

Вся справа в унікальному м’ясо молюска, який майже не містить вуглеводів, зате має високу концентрацію якісного білка, вітамінів В і Е (останній професіонали називають «несе потомство»), поліненасичених жирних кислот омега‑3, йоду, кальцію і магнію. При цьому в мідіях мало холестерину і багато фосфоліпідів, які благотворно впливають на роботу печінки. Загалом, цей морепродукт неймовірно корисний для здоров’я, тому намагайся періодично включати його в своє меню. Правда, не забувай про те, що отруєння морськими гадами – одне з найстрашніших, тому дуже уважно вибирай мідії для своїх кулінарних шедеврів.

Ферма для молюска

Улюблений багатьма гурманами молюск під назвою «мідія» водиться майже на всіх просторах Світового океану, проте масова промислова видобуток ведеться лише в деяких частинах земної кулі. Скажімо, в нашу країну морепродукт «припливає» з Китаю, Нової Зеландії (великі зелені «ківі» якраз звідти), є трохи іспанської та французької продукції, і майже 50% молюсків поставляється з чилійської Патагонії – самого південного і найменш заселеного регіону Чилі, омиваного холодними водами Тихого океану. Культивування мідій на фермах виглядає наступним чином: мальків трохи підрощувати і відправляють в океан, де вони висять на мотузках, немов гігантські грона винограду, і нарощують свою масу протягом 8-15 місяців. При цьому морепродукт нічим не підгодовують – росте в природних умовах, постійно фільтруючи воду і харчуючись цінних планктоном. Потім підросли мідії дістають з океану і піддають двох процедур: консервують або ошпарюють гарячою парою і заморожують.

Швидше мертвий, ніж живий

Якщо тобі пощастить купити свіжих мідій, зверни увагу на те, щоб стулки всіх раковин були закриті. Якщо вони відкриті, отже, молюск швидше мертвий, ніж живий. Можна навіть стукнути мушлю пальцем – якщо зреагує і скоротиться, значить, все «ок», якщо немає – такий морепродукт небезпечний для твого шлунку. Ще один важливий показник свіжості морського гада – відсутність специфічного запаху. Професіонали кажуть, що хороші мідії повинні пахнути тільки морем. Втім, в нашій країні мідії реалізуються в основному в отваренно-замороженому стані, тому зрозуміти, чи вони свіжі, чи ні, можна лише після розморожування. А значить, перед готуванням дістань їх з морозилки, оттай при кімнатній температурі і гарненько понюхай. Якщо відчуєш навіть легкий аромат, від делікатесу краще відмовся.

В раковині або без?

На відміну від креветок, розмір яких може сильно варіювати, у мідій немає великої різноманітності форм. Є великі делікатесні (35/40), що носять фруктове назва «ківі», і є молюски середньої довжини, яких у кілограмі налічується від 40 до 60 штук, – вони є найпопулярнішими. Ти можеш купити морепродукт в цілій раковинке (його обдають пором і упаковують у вакуум), в полустворке або чисте філе. У будь-якому випадку мідії не повинні бути покриті дуже товстим шаром льоду, і вже тим більше на них не може бути снігу і жовтих напливів – це говорить про те, що продукт размораживался і знову заморожувався. М’ясо молюска повинно бути світлим, об’ємним, пружним і мати відмінний презентабельний вигляд (чорне і в’яле філе свідчить про старості морепродукта). Якщо ж ти здобуваєш консерви або пресерви, перед покупкою обов’язково вивчи тузлук – розсіл, в якому плавають мідії. Він повинен бути абсолютно прозорим, у ньому не може бути кров’яних згустків, цвілі та інших сторонніх включень. Не забудь також перевірити цілісність упаковки, щоб масло не випливало з пластикової баночки, а вакуумний пакет не був надорван. Етикетка на банку повинна бути наклеєна рівно і ретельно, а вся інформація на ній викладена чітко і зрозуміло. Якщо склад продукту прочитати неможливо, літери розпливаються і папірець тримається криво, значить, швидше за все, такі пресерви були зроблені в підпільному цеху (їх зазвичай готують з розморожених мідій).

Суфле з філе

Враховуючи, що практично всі мідії, які лежать на наших прилавках, вже зварені і готові до вживання, їх не треба довго парити-смажити. Варто лише розморозити і відразу пустити в справу. Можна приготувати дуже смачну піцу з мідіями, пасту в томатному або вершковому соусі (морепродукт любить обидві заправки), зробити іспанську паелью або зварити суп в поєднанні з іншими морепродуктами і рибою. Дуже смачним також виходить суфле з філе молюска, яке дуже популярне в країнах, що видобувають корисний морепродукт. Щоб його приготувати, спочатку обсмажити на вершковому маслі 1/2 нашаткованої цибулини і 3 роздавлених зубчика часнику. Потім додай 1/2 солодкого перцю, суху паприку, влий 300 мл білого сухого вина і кип’ятити 5 хвилин. Після цього поклади в сотейник 1 кг м’яса мідій, 400 мл вершків, 200 г панірувальних сухарів і вари суфле 10 хвилин на слабкому вогні. Готову суміш посоли, поперчи, розлий по глиняним горщикам або кокотницях, посип зверху тертим пармезаном і відправляй в розігріту до +180 ° С духовку на 10 хвилин. Суфле покриється золотистою скоринкою і буде готове до дегустації.

Раковинка під сиром

Якщо тобі вдасться купити великі або середні мідії в напівстулка раковин, краще всього їх просто запекти з часником і сиром. Для цього спочатку розморозь молюска при кімнатній температурі. Поки цінний продукт відтає, зроби зелене часникове масло, ретельно перемішавши 100 г розм’якшеного вершкового масла, 1/2 ч. ложки солі, 2-3 роздавлених зубчика часнику і по жмені подрібненої свіжої зелені петрушки і базиліка. Потім виклади отриману вершкову суміш на кожну мідію в раковинке, зверху посип її тертим сиром і відправляйте в духовку запікатися на 10 хвилин при +180 º С. Настільки просте у приготуванні блюдо може стати справжньою сенсацією на будь-якому сімейному торжестві.

Салат з молюском

Якщо ти придбала не варено-морожені, а мідії консервовані в олії або у власному соку, з них можна приготувати чудовий легкий салат. За основу візьми будь-які зелені листові салати (рукола, латук, фризі, айсберг), додай до них консервований зелений горошок, свіжий болгарський перець і огірок. Заправ все це оливковою олією і зверху виклади мідії без рідини і скибочки варених яєць. Взагалі, м’ясо консервованого молюска можна сміливо комбінувати з будь-якими іншими інгредієнтами: білокачанної капустою, відварним рисом, різними морепродуктів, свіжими овочами і в якості заправки використовувати рослинне масло, а майонез.

5 секретів приготування мідій

1. Найкращий компаньйон для мідій – біле вино. Їм можна запивати страви або використовувати для приготування «мідійних» частувань.

2. Для приготування мідій краще всього використовувати морську сіль. Головне – пам’ятай про те, що морепродукти вже містить деяку кількість солі, тому не пересоли свою страву.

3. Не бійся поєднувати сік лимона з будь-якими морепродуктів, у тому числі з мідіями.

4. Кращий соус до мідій гранично простий у приготуванні. Потрібно змішати оливкову олію, лимонний сік, часник і зелень.

5. Мідії поєднуються абсолютно зі всіма продуктами – овочами, тестом, м’ясом, куркою, рибою та іншими морепродуктами. Однак справжні гурмани вважають, що найкраще молюсків готувати в самоті, щоб інші інгредієнти не перебивали їх смак.

Be First to Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code